Taşyününün Ömrü Ne Kadardır? 1

Taşyününün Ömrü Ne Kadardır?

Taşyününün Ömrü Ne Kadardır?

Taşyünü, ısı ve yalıtım amacıyla kullanılmakta olan izolasyon malzemelerinden biridir. Bu malzeme kaliteli ve dayanıklı olması sebebiyle tercih edildikleri alanda oldukça uzun süre kullanılabilmektedir. Ayrıca taşyününün sahip oldukları özellikler de bu malzemenin daha uzun süre kullanılmasına imkân tanımaktadır. Taşyününün ömrü genel olarak 10 – 15 yıl arası değişiklik göstermektedir.

Dış cephe ve farklı alanlarda izolasyon amacıyla tercih edilen taşyünü, minimum 10 yıl oldukça üst düzey bir şekilde istenilen performansı vermektedir. Ayrıca bu ürün sahip olduğu teknik özellikler sebebiyle kolayca dış etmenlerden etkilenmemekte ve uzun süre yüksek performans verebilmektedir.

Taşyününün Teknik Özellikleri Nelerdir?

Uzun ömre sahip olan taşyünü, aynı zamanda diğer yalıtım malzemelerinden farklı özellikler taşır. Taşyünü teknik özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Taşyünü, üst düzey ısı ve ses yalıtımı sağlar.
  • Yangına ve aleve karşı dayanıklıdır.
  • Isı iletkenlik oranı oldukça düşüktür.
  • Taşyünü, herhangi bir şekilde bakteri üretmez ve bakteri oluşumunu engeller.
  • Sıcak havalara ve rutubete karşı dayanıklı bir üründür.
  • Boyutu değişime uğramaz.
  • Çürümez, küf tutmaz, bozulmaz, paslanmaz ve yanmaz bir izolasyon malzemesidir.

Yukarıdaki özelliklere sahip olan taşyünü, doğru bir şekilde kullanıldığında minimum 10 – 15 yıl arası istenilen performansı verir ve kullanıldıkları alanda yalıtım imkânı sağlamaktadır.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım