Seramik Yünü 1

Seramik Yünü

Seramik yünü, üst düzey sıcaklıkların olduğu alanlarda sıcağa karşı yalıtım yapmak amacıyla kullanılan bir izolasyon malzemesidir. Bu malzeme herhangi bir şekilde yanma ve alev alma özelliğini göstermez. Bununla birlikte yüksek ısılar da dahil olmak üzere üst düzey bir yalıtım aracıdır. Bu nedenle yüksek sıcaklıklarda da tercih edilmektedir.

Taş yününün ısıya karşı dayanıklılık gösteremediği alanlar için tercih edilen seramik yünü, çok daha yüksek sıcaklığa karşı dayanabilir. Genel olarak 1200 ila 1400 derece aralığında sıcaklıkların bulunduğu alanlarda tercih edilen bu ürün, bu sıcaklıkların izole edilmesine olanak sağlar. Levha, dökme ve rub şeklinde satışa çıkarılan bu ürünler, günümüzde hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir.

Seramik Yünü Nasıl Üretilir?

Seramik yünü genel olarak 1650 ile eksi 1750derece sıcaklarda üretilmekte olan bir üründür. Genel olarak spun yapıda krom disklerin içerisinde dökülen bu ürün, daha sonrasında yün veya elyafa benzer bir hal alabilmektedir. Elyaf haline dönen bu ürün, binalarda ve yangın tehlikesi bulunan çok sıcak alanlarda izolasyon yapmak amacıyla kullanılmaktadır.

Ürün grupları ile alalı merak ettiğiniz tüm konulara ulaşabilirsiniz.

Merak Edilen Sorular?

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım