Taşyünü Yanar Mı? 1

Taşyünü Yanar Mı?

Taşyünü Yanar Mı?

Taşyünü, kendisi dışında herhangi bir kaplama ürününe sahip değilse tamamen yanmaz bir malzemeden oluşur. Üst düzey sıcaklıklara dayanabilen ve herhangi bir şekilde bakteri üretimine imkân vermeyen taşyünü, TS EN ‘’yanmaz malzemeler’’ A1 sınıfında yer almaktadır. Bu sebeple herhangi bir şekilde yalıtım için kullanılan bu malzemelerin alev alması veya yanması mümkün değildir.

Taşyünü, diğer yalıtım malzemelerine göre sıcaklık, alev ve yanmaya karşı ekstra dirence sahiptir. Herhangi bir şekilde alev almayan bu malzeme, sahip olduğu yanmaz özellik sayesinde yangın tehlikesinden korunması gereken alanlarda kullanılmaktadır. Bu sebeple ısı ve ses yalıtımının yanı sıra aynı zamanda binaların yangınlara karşı güvenilirliği için de taşyünü en iyi seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Taşyünü Yanıcı Mı?

Taşyününün yapılan araştırmalar ve deneyler sonucunda TS EN ‘’yanmaz malzemeler’’ A1 sınıfında yer aldığı tespit edilmiştir. Bu doğrultuda taşyününün herhangi bir şekilde alev alması veya yanması mümkün değildir.

Taşyünü Isıya Dayanıklı Mı?

Taşyünü -50 derece soğuğa karşı dayanıklı olabilirken aynı zamanda 1000 derecelik ısıya karşı da dayanıklıdır. Bu sayede yüksek ısıya sahip olan veya yangın tehlikesi olan alanlarda dahi taşyünü kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Taşyünü Kaç Derece Sıcaklığa Dayanır?

Kullanım ömrü sona ermeyen taşyünü, 1000 dereceye sıcaklığa kadar dayanabilmektedir. Yalıtım için kullanılmakta olan bu malzemenin soğuğa karşı dayanıklılık seviyesi ise -50 derecedir.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım