Taşyünü Sandviç Panel Nedir? 1

Taşyünü Sandviç Panel Nedir?

Taşyünü Sandviç Panel Nedir?

Taşyünü sandviç panel, tamamen taşyünü kullanılarak yapılmış sandviç şeklindeki panellere verilen addır. Taşyününden elde edilen bu paneller, yangın riski yüksek olan alanlarda tercih edilir. Ara duvar bölmeleri, çatılar vb. blok alanlarda taşyünü sandviç panel tercih edilmektedir.

Taşyünü sandviç panel üretiminde öncelikle taşyünleri belirlenen ebatlarda kesilir ve bir panel haline getirilir. Her panel ayrı ayrı olarak çatıya veya istenen ara duvar kısımlarına monte edilir. Daha sonrasında da lifler panellerin üzerine eklenmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından taşyünü sandviç paneller mantolamaya ve kullanıma hazır hale gelir. Yangın tehlikesi bulunan bölgelerde kullanılan bu paneller alevlenmeye karşı üst düzey bir koruma sağlar.

Taşyünü Sandviç Panel Nerelerde Kullanılabilir?

Taşyünü sandviç panel modelleri genellikle çatılarda veya ara duvar bölmelerinde tercih edilmektedir. Genel olarak yangına karşı koruma amacıyla kullanılan bu paneller, çeşitli bloklar halinde istenilen alana kolaylıkla monte edilir. Bu sayede evi veya yangın tehlikesi bulunan alanları dış etkenlerden koruyarak pratik bir çözüm olanağı sağlar.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım