Taşyünü Levha 1

Taşyünü Levha

Taşyünü Levha

Taşyünü levha, ısı yalıtım için kullanılmakta olan malzemelerden biridir. Taşyünü, piyasada kullanım alanı ve amacı doğrultusunda farklı çeşitlerde satılmakta olan bir üründür. Levha da bu çeşitlerden biridir.

Levhalar halinde üretilen taş yünü, dış cephe yalıtımlarında, çatılarda, kapılarda, fırın izolasyonlarında ve benzer alanlarda kullanılmaktadır. Binaların belirli alanlarında kullanılan bu levhalar, ses ve ısı yalıtımı yaparak kullanıcısına büyük oranda avantaj yaratmaktadır.

Ayrıca taşyünü levhalar yanmaz özelliklere de sahiptir. Bu sebeple sadece yangın tehlikesi bulunan alanlarda da taşyünü levha kullanılmaktadır. İnorganik ve bazalt taşının 1500 derece ısıda eritilip elyaf haline getirilen bu ürünler, levhalar haline getirilerek birbirinden farklı alanların yalıtımı için de tercih edilebilmektedir.

Taşyünü Levha Kullanım Alanları Nelerdir?

Taşyünü levha, sahip olduğu özellikler ve uygun maliyeti sebebiyle günümüzde birçok alanda tercih edilmektedir. İş yerleri, evler, apartmanlar ve endüstriyel alanlarda taşyünü mantolama ve yalıtımıyla karşılaşabilmemiz mümkündür. Taşyünü levhaların kullanıldığı alanlar genel olarak şu şekildedir;

  • Binaların iç duvar döşemeleri,
  • Binaların dış cephesi,
  • Yangın tehlikesi bulunan yapılar,
  • Fırın izolasyonları,
  • Çatı yalıtımı,

Yukarıdaki alanlar başta olmak üzere ses ve ısı izolasyonu yapılması gereken her alanda taşyünü levha kullanılabilmektedir.

Taşyünü Levha Yanar Mı?

Taşyünü levha yanmaz özelliklere sahip ürünlerden biridir. Ayrıca bu yalıtım malzemesi yanmaz malzemeler sınıfında da yer almaktadır. Bu sebeple taşyününün herhangi bir şekilde alev alması veya yanması mümkün değildir.

Taşyünü Levha Kaç Derece Isıya Dayanır?

Taşyünü levhalar halinde üretilmekte ve yalıtım amaçlı çeşitli yapılarda kullanılmaktadır. Bu yalıtım malzemesi eksi 50 dereceye kadar soğuğa dayanabilen bu malzemeler aynı zamanda 1000 dereceye kadar ısıya da dayanabilmektedir.

Taşyünü Sudan Etkilenir Mi?

Taşyünü levhalar su geçirmez ürünlerden biridir. Su geçirmemesinin yanı sıra yağmur suyu ve diğer suların iç kısma girmesini engelleyerek itici özellik taşır. Bu sayede içeriye sudan etkilenmez.

Taşyünü Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Taşyünü kullanım ömrü 10 ila 15 yıl arasındadır. Sağlam, dayanıklı ve kaliteli olması sebebiyle taşyünü levhalar, oldukça uzun süre kullanılabilmekte, ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım