Cam Yününün Ömrü Ne Kadardır? 1

Cam Yününün Ömrü Ne Kadardır?

Cam Yününün Ömrü Ne Kadardır?

Cam yünü, bina ısı ve ses yalıtımı için tercih edilmekte olan malzemelerden biridir. Günümüzde binalar için ısı ve ses yalıtımı yapmak amacıyla tercih edilmekte olan birçok malzeme vardır. Bunlar arasında cam yünü de bulunmaktadır. Cam yününü bina yalıtımında kullanmak isteyen kişilerin merak ettiği noktalar arasında bu malzemenin kullanım ömrü de yer almaktadır.

Cam yünü sağlam, kaliteli ve dayanıklı bir ürün olduğundan kullanım ömrü de bu oranda oldukça uzundur. Bu sebeple rahatlıkla her türlü hava koşulunda kullanılabilmektedir. Ayrıca sıcaktan ve soğuktan etkilenmeyen bu malzeme birçok özelliğe sahiptir. Alev almaması, soğuğa ve sıcağa dayanıklı olması, paslanmaması gibi özellikler sayesinde cam yünü oldukça uzun süre kullanılabilir. Cam yünü kullanım ömrü genel olarak 25 – 35 yıl arasındadır.

Cam Yünü Yanar Mı?

Cam yünü, alev almayan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple yanmaz malzemelerden biridir. Bu da ısı ve ses yalıtım amacıyla binalarda kullanılan cam yünlerinin, kullanım ömrünü büyük oranda arttırmaktadır.

Cam Yünü Paslanır Mı?

Cam yününün iç malzemesi cam olduğundan dolayı bu malzemeler herhangi bir şekilde paslanmaz. Bu sebeple oldukça uzun süre herhangi bir malzeme değişikliği veya bakım yapmaya gerek kalmadan kolaylıkla kullanılabilirler.

Cam Yünü Suya Dayanıklı Mı?

Cam yünü, dışarısında yer alan malzeme ıslanabilir. Ancak içerisinde yer alan cam lifleri kolay kolay ıslanmamakta bu da yalıtım görevinin devam etmesine olanak sağlamaktadır.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım