Cam Yünü Yanar Mı? 1

Cam Yünü Yanar Mı?

Cam Yünü Yanar Mı?

Cam yünü, alev almaz yalıtım malzemelerinden biridir. Bu sebeple herhangi bir neden doğrultusunda cam yününün alev alması veya yanması mümkün değildir. Bu özelliği sayesinde oldukça uzun bir ömre sahip olan cam yünü, alev almadığı ve yanmadığı için de binaların yalıtımında tercih edilir.

Yanmaz özelliği sayesinde aynı zamanda ahşap binalarda da kullanılmakta olan cam yünü, büyük oranda kullanışlılık yaratır. Yanmaz özelliğinin yanı sıra yalıtımı en iyi sağlayan ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Isı ve ses yalıtımı için uygun maliyet avantajı da sağlayan bu ürün hem çatılarda hem de iç duvar yalıtımlarında tercih edilebilir. Yanmaz özelliğiyle birlikte cam yünleri hem sıcak havaya hem de soğuk havaya kolaylıkla dayanabilir.

Cam Yünü Alev Alır Mı?

Cam yünü, yanmaz malzemeler A1 sınıfına girmektedir. Bu sebeple herhangi bir şekilde alev alması veya yanması mümkün değildir. Bu sayede evlerde, binalarda, ahşap çatılarda ve benzeri alanlarda herhangi bir sorun teşkil etmeden uzun süre kullanılabilmektedir.

Peki Cam Yünü Yanıcı mıdır?

Cam yünü, yanıcı bir malzeme değildir. Isı yalıtım için kullanılmakta olan malzemelerden biri olan cam yünleri, TS EN ‘’Yanmaz Malzemeler’’ A1 sınıfına girmektedir. Bu sayede herhangi bir şekilde yanması mümkün değildir.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım