Cam Yünü Levha İle Cam Yünü Şilte Arasındaki Fark Nedir? 1

Cam Yünü Levha İle Cam Yünü Şilte Arasındaki Fark Nedir?

Cam Yünü Levha ile Cam Yünü Şilte Arasındaki Fark Nedir?

Cam yünü, genel olarak piyasada levha halinde satılmaktadır. Ancak günümüzde cam yününün birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de şilte seçeneğidir. Cam yünü, şilte şeklinde de kullanıcılara sunulan bir yalıtım malzemesidir. Bu malzeme levhanın aksine daha çok çatı yalıtımında, tavanlarda, asma tavanlarda ve döşemelerde kullanılmaktadır.

Bu sebeple tavanda veya çatı yalıtımı gibi alanlarda cam yünü kullanmak için cam yünü şilte ürünlerinin satın alınması gerekmektedir. Şilte halinde satılan cam yünleri, çatıya ve kullanılabilecekleri diğer alanlara daha kolay uyum sağlayarak üst düzey bir performans imkânı yaratmaktadır. Bu nedenle de günümüzde çatı yalıtımı için tercih edilmektedir.

Cam yünü levha modelleri ise daha çok inorganik yapılar halindedir. Bu da elyaf haline getirilmiş cam yünü anlamına gelir. Levhalar genellikle ara duvarlarda, dış cephelerde, ahşap binalarda ısı ve ses yalıtımı için tercih edilir. Cam yünü levha ile cam yünü şilte arasındaki fark kullanım alanları ve kullanım şeklidir.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım