Cam Yünü Fiyatları 1

Cam Yünü Fiyatları

Cam Yünü Fiyatları

Cam yünü fiyatları birçok faktör doğrultusunda şekillenmektedir. Bu aşamada öncelik olarak cam yününün uygulanacağı alan, şekli ve miktarı önem taşımaktadır. Ayrıca cam yününün özellikleri de fiyatların değişmesine sebep olabilir.

Örneğin İzocam cam yünü 220 TL gibi bir fiyat karşılığında satışa sunulurken folyolu cam yünü 400 TL karşılığında satılabilmektedir. Aynı şekilde şilte ve levha olarak da cam yününün fiyatları değişiklik gösterebilir. 2022 cam yünü fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

  • Cam yünü ara bölme levhası: 300 TL (Paket)
  • Folyolu cam yünü paketi: 400 TL
  • İzocam cam yünü paketi: 220 TL

Yukarıda yer alan fiyatlar firma, marka ve kullanım amacı doğrultusunda dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Cam yünü fiyatları hakkında net bilgi sahibi olmak için satıcı firmalarla iletişime geçebilir veya piyasa araştırması yapabilirsiniz.

Cam Yünü Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir?

Cam yünü günümüzde en çok tercih edilen yalıtım malzemelerinden biridir. Uygun maliyetli olması sebebiyle tercih edilen cam yünü yalıtım malzemesinin fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Üretici ve satıcı firmalar fiyatları belirlerken birçok noktaya dikkat eder. Cam yününün fiyatları belirlenirken dikkat edilen faktörler genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Cam yünü çeşidi fiyatların değişmesine sebep olabilir. (Levha, şilte, boru veya dökme)
  • Cam yününün hangi boyutlarda satıldığı fiyatları değiştirebilir.
  • Sandviç panel, eternit levha, folyolu cam yünü gibi diğer ürün seçenekleri de fiyatların belirlenmesinde etkilidir.

Yukarıdaki faktörler doğrultusunda cam yünü fiyatları belirlenir. Günümüz piyasasında cam yünü fiyatları 200 TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Cam Yünü Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Cam yünü satın alırken, bireylerin dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar bütçeye uygun şekilde cam yünü satın alabilmek ve kullanım amacına uygun doğru cam yününü bulabilmek açısından önemlidir.

Cam yünü satın alırken öncelik olarak nerede ve hangi amaç doğrultusunda kullanılacağı belirlenmelidir. Her alanda aynı cam yünü kullanılmamaktadır. Örneğin çatı yalıtımında şilte tercih edilirken ara bölme duvarlarda genel olarak levha halindeki cam yünü kullanılır.

Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da cam yünü boyutlarıdır. Bu iki noktaya ve fiyat aralıklarına dikkat ederek siz de en uygun şekilde yalıtım malzemelerinizi satın alabilirsiniz.

Malzeme fiyatları 1 Ocak 2022 kur fiyatına göre belirlenmiştir.

 

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım