Kauçuk İzolasyon Malzemesi Nedir? 1

Kauçuk İzolasyon Malzemesi Nedir?

Kauçuk izolasyon malzemesi, kauçuk maddesinden yapılmış ve izolasyon amacıyla tesisatlarda kullanılmakta olan malzemelerdir. Bu malzemeler sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklıdır. Bu sayede hem ısı hem de ses yalıtımı yapabilmektedir. Kauçuk izolasyon malzemesi, tesisat boruları içerisinde yoğuşma kontrolü sağlar. Bu da üst düzey bir şekilde enerji tasarrufu yapılmasına imkân tanır.

Kauçuk izolasyon malzemesi, boru halinde bulunabileceği gibi levhalar halinde de üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Bu sebeple kauçuk izolasyon ürününü kullanım alanı ve şekline göre satın alabilmek mümkündür.

Kauçuk İzolasyon Malzemesinin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Kauçuk, ekstra sıcaklığın önüne geçerek bu sıcaklığın borularda ve tesisat çevresinde hissedilmesini engeller. Bununla birlikte ses yalıtımı da yapmakta olan kauçuk izolasyon malzemesi, ısıya karşı büyük oranda direnç sağlamaktadır. Bu malzemenin teknik özellikleri ise genel olarak aşağıdaki gibidir;

  • Güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Boru içerisindeki ısının ve buharın düzenlenmesini sağlamaktadır.
  • Esnek bir yapıya sahiptir.
  • Farklı ölçülerde ve tasarımlarda üretilebilir.
  • Ekstra dayanıklılığa sahip izolasyon malzemelerinden biridir.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım