Kauçuk Boru İzolasyonu Ömrü Ne Kadardır? 1

Kauçuk Boru İzolasyonu Ömrü Ne Kadardır?

Kauçuk boru izolasyonu, sahip olduğu teknik özelliklerin yanı sıra uzun kullanım ömrüne sahip olan izolasyon malzemelerinden biridir. Kullanım alanı fark etmeksizin kauçuk malzemesinden yapılan izolasyon boruları, oldukça uzun süre kullanılabilmektedir.

Isı ve ses yalıtımı yapabilen kauçuk boru izolasyonu, yanma ve benzeri dış etkenlerden olumsuz etkilenmediği müddetçe yaklaşık 10 yıl boyunca kullanılabilir. Üst düzey bir kullanım ömrüne sahip olan bu izolasyon malzemesi, kullanıldıkları tesisatın da ömrünü uzatmaktadır. Yanıcı veya alevlenme gibi etkiler dışında diğer tüm dış etmenlere karşı direnç gösterebilen aynı zamanda tesisat içerisinde bakteri oluşumunu engellemekte olan bu ürünler, üst düzey bir dayanıklılığa sahiptir. Bu da kullanım ömrünün uzun olmasının sebeplerinden biridir.

Genel olarak uzun ömre sahip olsalar da kauçuk boruların kullanım ömrü kullanım şekillerine göre de değişiklik gösterebilir. Ancak bu izolasyon malzemesinin yapıldığı kauçuk maddesi, uzun süre kullanıma uygun maddelerden biridir. Bu sayede uzun süre boyunca tesisatın ısı ve ses yalıtımı, kauçuk boru izolasyonu ile yapılabilir.

Bülten

Pan Yalıtım hakkındaki yeni duyuruları alabilmek için
mail adresinizle bu alana kayıt olabilirsiniz.

Please place your phone in an upright position.

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Anladım